Ota yhteyttä

 

Axel Health–terveydenhuoltoa tehostavaa teknologiaa

Yritys

Keitä me olemme?

Axel Health on suomalainen IT-palveluyritys, joka tarjoaa terveydenhuollon ammattilaisille tehokkaita työkaluja potilasvirtojen ja resurssien hallintaan. Kehitämme inhimillistä teknologiaa, jolla parannetaan sekä potilaiden että henkilöstön kokemusta hoidon sujuvuudesta.

Olemme auttaneet jo yli 12 vuoden ajan terveydenhuoltohenkilökuntaa ja potilaita kohtaamaan vaivattomasti oikeassa paikassa oikeaan aikaan. Olipa kyseessä yksityisklinikka, terveyskeskus, yliopistollinen sairaala tai muu palvelukeskittymä, lopputulos on aina asiakkaamme kokoinen. Suomessa olemme toimialamme markkinajohtaja ja kasvamme vauhdilla tavoitellen uusia, kansainvälisiä asiakkuuksia.

 

Toiminut vuodesta 2008

80+ asiakasta

Liikevaihto 4,5 M€ (2019)

40 työntekijää


Myynnin yhteyshenkilöt

Ota yhteyttä myyntitiimiimme! Kerromme mielellämme lisää Akselista. 

Antti-T

Antti Tikkanen

Manager, Customer Relations

+358 46 853 3315

antti.tikkanen@axelhealth.com

Shahriar

Shahriar Arefi

myyntipäällikkö

+358 50 352 4919

shahriar.arefi@axelhealth.com

 

Antti-V

Antti Veko

asiakkuuspäällikkö

+358 50 465 3127

antti.veko@axelhealth.com

Jarkko

Jarkko Kukkonen

asiakkuuspäällikkö

+358 44 749 4779

jarkko.kukkonen@axelhealth.com

Jari

Jari Rantanen

asiakkuuspäällikkö

+358 50 324 4546

jari.rantanen@axelhealth.com

Minna

Minna Mäkinen

asiakkuuspäällikkö

+358 400 448 021

minna.makinen@axelhealth.com

Ilari

Ilari Laaksonen

CEO

+358 40 555 1827

ilari.laaksonen@axelhealth.com

Vere_AxelHealth_www_kulma_white

Työntekijätarinat

Kavita

Testausta ja laadunvalvontaa terveydenhuollon tehostamiseksi

Lue lisää

Simo

Monipuolisia tehtäviä ja mielenkiintoisia haasteita ohjelmistoarkkitehdille

Lue lisää

Daniel

Arvokasta ja merkityksellistä ohjelmointityötä

Lue lisää

Haluaisitko liittyä joukkoomme?

Haemme jatkuvasti innokkaita ja motivoituneita IT-alan huipputyyppejä tukemaan kasvuamme. Jätä meille avoin hakemus osoitteeseen rekry@axelhealth.com.

 

Jätä avoin hakemus

Meille töihin